Czy TK z kontrastem jest w stanie wykryć tętniaka?
witam, czy TK z kontrastem jest w stanie wykryć tętniaka? na początku miewałam bóle głowy w różnych miejscach, ostatnio jest to lekki ucisk ale bardziej kłucie w jednym miejscu po prawej stronie, który pojawia się kilka razy w ciągu dnia i trwa max kilkanaście sekund. dodatkowo zauważyłam, że od 2-3 tyg gorzej widzę światło w nocy (kręgi tęczowe, promienie, `halo`), noszę soczewki -6,5 na obydwu oczach. tk z kontrastem wyszło idealnie, czy wykryłoby tętniaka/torbiel?

KOBIETA, 21 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Tak. Badanie TK z kontrastem jest w stanie zobrazować (wykryć) tętniaka. Jest też w stanie róźnicować zmianę o charakterze tętniaka od torbieli.
Pozdrawiam.