Czy to była już miesiączka? Czy jestem zabezpieczona?

Witam. 2 miesiące temu urodziłam synka (moje drugie dziecko), krwawienie połogowe trwało 3 tygodnie. Tydzień temu wystąpiło krewienie (a raczej wyglądało to na taką błotnistą maź), wzięłam to za miesiączkę i zaczęłam stosować tabletki antykoncepcyjne takie same jak przed ciąża. Po 3 dniach krwawienie zniknęło, wiec nie wiem czy jestem zabezpieczona przed ciąża i czy to była miesiączka? Proszę o odpowiedź. Dodam jeszcze, że obecnie przebywam w Wielkiej Brytanii i tu też urodziłam synka, ale niepokoi mnie fakt, że tutaj nie ma żadnej opieki ginekologa ani nawet badania kontrolnego po porodzie, a opieka położnej już się skończyła. Proszę o szybką odpowiedź. Dziękuję i pozdrawiam.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeżeli nawet krwawienie, o którym Pani pisze, nie miało charakteru miesiączki, to po tygodniu od rozpoczęcia brania tabletek powinna Pani być w pełni zabezpieczona. Przez ten tydzień należy zastosować dodatkowe zabezpieczenie lub powstrzymać się od współżycia.

Pozdrawiam serdecznie!