Czy to coś poważnego? Do jakiego lekarza się udać?

Witam! Mam 14 lat jestem dziewczyną, od 3 lat leczę się na astmę oraz alergię. Od około 5 miesięcy mam niepokojące mnie objawy, zacznę od tego, że jeszcze kilka miesięcy temu bóle w klatce piersiowej w okolicach serca występowały rzadko - od kilku tygodni ból odczuwam cały czas i niekiedy się nasila do tego stopnia, że nie mogę normalnie funkcjonować. Przez cały czas nie mogę wziąć pełnego wdechu czuję jakbym miała za małe płuca i bardzo często miewam napady duszności, zawroty głowy (jak chodzę nogi mi się plątają i w szkole czasem muszę prosić o pomoc np. w zejściu po schodach, bo po prostu nie mogę nic nie widzę kręci mi się w głowie, ale to rzadziej). Wciąż jestem zmęczona, nie wysypiam się, pomimo że śpię około 8 nawet 9 godzin. Na ogół się nie stresuję, nie przemęczam oraz nie denerwuje. Bolą mnie również mięśnie i stawy. Odczuwam straszny ból w prawym kolanie i czasami wręcz nie mogę chodzić, do tego bolą mnie plecy tak po środku, tak jakby od płuc... Mam dobrą kondycję, ale od pewnego czasu po niewielkim wysiłku fizycznym jestem wykończona i ból w okolicach serca nie pozwala się poruszać i dodatkowo czuję jakbym nie miała płuc tylko jakąś dziurę, do której wchodzi powietrze - bardzo dziwne uczucie. Od 3 miesięcy nie miałam okresu, a zawsze od ponad 2 lat pojawiał się równo co do dnia. Proszę o pomoc nie wiem do jakiego lekarza się udać i czego się spodziewać naprawdę się martwię, bo te objawy nie dają mi normalnie żyć i mam jeszcze jeden problem mówiłam o tym rodzicom, ale powiedzieli, że trudno i trzeba się przyzwyczaić i nie chcą iść ze mną do lekarza. Jeszcze raz bardzo proszę o pomoc i szybką odpowiedź.

Witam,

Takich objawów zdecydowanie nie należy lekceważyć. Wskazana jest wizyta u lekarza rodzinnego lub pediatry, który porozmwaia z Tobą, zbada Cię oraz zleci wykonanie badań dodatkowych -krwi, moczu może RTG.

Pozdrawiam