Czy to duża wada w 20 tc?

Na badaniu prenatalnym w 20 tygodniu, lekarz stwierdził lewostronny rozszczep wargi 0,4 mm. Czy to duża wada? Już teraz należy zapisywać dziecko na operację zespolenia, czy też czekać do narodzin?

Dzień dobry,
rozszczep wagi i/lub podniebienia to częsta wada rozwojowa. Rozszczep wargi może być operowany od 3 miesiącu życia niemowlęcia a podniebienia od 4 miesiąca. Nie trzeba teraz rezerwować terminu operacji, po porodzie lekarz zbada dziecko, oceni problem i pokieruje do specjalisty.
Pozdrawiam serdecznie