Zapytaj lekarza

7 3 6 , 9 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wady u płodu w 26. tygodniu ciąży

witam, mam pytanie do ginekologa. jest 26 tydzień ciąży u płodu stwierdzono 4 wady 1.duży rozszczep wargi górnej i podniebienia 2.przerost serca VSD mięśniowy 3mm 3.stenoza zastawki płucnej. 4. duże hyperechogenne nerki. chciałabym się dowiedzieć co w takim przypadku się dzieje z dzieckiem czy ma szanse na normalne życie oraz czy mogą wystąpić jakieś problemy u matki tego dziecka. proszę o szersze omówienie sprawy i szczere podejście do problemu.
KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu

Krwawienie w ciąży - przyczyny i postępowanie

Magdalena StusiĹska
76 poziom zaufania

Szanowna Pani,
szersze i dokładniejsze omówienie należy się Pani od lekarza prowadzącego! Jeśli chodzi o korekcję wad- jest ona możliwa w przypadku VSD i rozszczepu, korekcja stenozy zależy od jej położenia. Co do powikłań- nie znając Pani stanu i obciążeń- trudno się wypowiadać.
Wszelkie wątpliwości i pytania proszę omówić z lekarzem prowadzącym, to niedopuszczalne żeby została Pani bez informacji i wsparcia w takim wypadku.

Do jej zainteresowań medycznych należy anestezjologia i intensywna terapia, radiologia, ginekologia, medycyna rodzinna, a także medycyna ratunkowa.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy