Czy to jedno z powikłań grypy?

Witam, mam 23 lata, niedawno wróciłam z Anglii, gdzie jak wiadomo szeroko rozprzestrzenił się wirus AH1N1. Kilka dni po powrocie zauważyłam u siebie jego typowe objawy grypy: 40 stopniowa gorączka trwająca 3 dni, dreszcze, ból głowy,ból mięśni, ból gardła, w nocy suchy kaszel natomiast w ciągu dnia duszność i ucisk w kl. piersiowej, sztywność karku, zmęczenie oraz "dziwne" samopoczucie- dezorientacja. Brałam PARACETAMOL, POLOPIRYNĘ S, WIT. C i p/kaszlowo SUPREMIN (dawkowanie zgodne z zamieszczonymi ulotkami). Wcześniejsze objawy trochę zelżały, pozostał dokuczający ból głowy, karku i nudności natomiast pojawił się ból zatok, uczucie wypierania gałek ocznych i co najgorsze - krwawo zabarwiona gałka oczna znacznie bardziej niż przy zapaleniu spojówek! (nie było żadnego urazu) Nurtuje mnie czy to powikłania pogrypowe, a może następna infekcja? Czy można wyleczyć to w domu i uniknąć wizyty u lekarza?

Redakcja abcZdrowie

Prawdopodobnie jest to kolejna infekcja. Podbiegnięcie krwawe twardówki powinno być skonsultowane u okulisty.
Ból zatok oraz łzawienie oczu najcześciej jest wynikiem infekcji wirusowej, ale przy przedłużających się objawach niezbędę okazać się może leczenie antybiotykiem (możliwe nadkażenie bakteryjne).