Czy to jedno z powikłań grypy?

Witam, mam 23 lata, niedawno wróciłam z Anglii, gdzie jak wiadomo szeroko rozprzestrzenił się wirus AH1N1. Kilka dni po powrocie zauważyłam u siebie jego typowe objawy grypy: 40 stopniowa gorączka trwająca 3 dni, dreszcze, ból głowy,ból mięśni, ból gardła, w nocy suchy kaszel natomiast w ciągu dnia duszność i ucisk w kl. piersiowej, sztywność karku, zmęczenie oraz "dziwne" samopoczucie- dezorientacja. Brałam PARACETAMOL, POLOPIRYNĘ S, WIT. C i p/kaszlowo SUPREMIN (dawkowanie zgodne z zamieszczonymi ulotkami). Wcześniejsze objawy trochę zelżały, pozostał dokuczający ból głowy, karku i nudności natomiast pojawił się ból zatok, uczucie wypierania gałek ocznych i co najgorsze - krwawo zabarwiona gałka oczna znacznie bardziej niż przy zapaleniu spojówek! (nie było żadnego urazu) Nurtuje mnie czy to powikłania pogrypowe, a może następna infekcja? Czy można wyleczyć to w domu i uniknąć wizyty u lekarza?

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Prawdopodobnie jest to kolejna infekcja. Podbiegnięcie krwawe twardówki powinno być skonsultowane u okulisty.
Ból zatok oraz łzawienie oczu najcześciej jest wynikiem infekcji wirusowej, ale przy przedłużających się objawach niezbędę okazać się może leczenie antybiotykiem (możliwe nadkażenie bakteryjne).

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty