Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 7 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to jest kolejna ciąża pozamaciczna?

W zeszłym roku miałam usuniętą ciążę pozamaciczną wraz z lewym jajowodem, a z prawego usunięto mi guz o wymiarach 7,5 na 8,5 cm, niby był niezłośliwy. Pół roku starań i nic, więc daliśmy sobie spokój, a tu jak grom z jasnego nieba, bach! 30 grudnia nie dostałam okresu, więc na drugi dzień 31. test i dwie kreseczki, z tym że jedna jaśniejsza. 3 stycznia powtórzyłam test, wyszedł już bardzo pozytywny, ale tego samego dnia poszłam na USG, aż zbladłam.

Na prawym jajniku torbiel 3 cm. Na lewym jakiś pęcherzyk, a w macicy ciąży ani nawet pęcherzyka nie widać i pobolewa mnie ten jajnik, na którym jest ten malutki pęcherzyk.

Czy możliwe jest, żeby ciąży jeszcze nie było widać?

KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Trójwymiarowe USG

Witam serdecznie!
Niestety ryzyko wystąpienia ciąży pozamacicznej znacząco wzrasta po raz przebytej patologii. Trudno ustalić, ile dni ma Pani ciąża. Istnieje zatem prawdopodobieństwo, że ciąża nie została wykryta.
Domyślam się, że nie powiedziała Pani lekarzowi o swojej historii ginekologicznej. Jeżeli faktycznie tak było, proponowałabym powtórzyć badanie USG za kilka dni i koniecznie powiedzieć, że miała Pani zdiagnozowaną ciążę ektopową.
Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy