Czy to już starość?

Witam, mam 40 lat i od kilku dni czuję źle tzn. jestem słaba, mam uczucie, że zaraz zemdleję, bardzo zimne dłonie i stopy, a przy tym są wilgotne. Mam uczucie przytkanych uszu i mrowienie na skórze głowy. Byłam u lekarza z objawami podobnymi do zapalenia zatok i gardła, czyli ból głowy, uczucie dużej głowy, ropny katar. Lekarz powiedział, że te objawy są od gardła i zatok. Dostałam antybiotyk X****, po którym poczułam się gorzej tzn. dostałam wysokiego tętna ok. 100, totalnej słabości, nudności. Po konsultacji z lekarzem odstawiłam lek po 4 pigułce, leżałam i czekałam na poprawę. Obecnie jestem słaba, mam zawroty głowy a właściwie uczucie kołysania się i mogę tylko leżeć lub chwilę posiedzieć, jestem senna. Oprócz ww objawów mam również od czasu do czasu uczucie galopowania serca. Proszę o radę, jakie zrobić badania i co może być przyczyną takich objawów oraz jak doprowadzić się do normalnego stanu. Pozdrawiam Lampek
40 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Forma internetowych konsultacji wyklucza możliwość bezpośredniego zbadania Pani, co wydaje się być w tej sytuacji kluczowe.
O ile nie ma Pani zaburzeń miesiączkowania, wykluczymy kwestię menopauzy (objawy mogą być trochę podobne), to radziłabym wykonanie badań: morfologia, TSH,fT3, fT4, a także CRP i OB (celem potwierdzenia/wykluczenia infekcji).
Myślę ponadto, że warto byłoby wykonać badanie EKG serca oraz zmierzyć ciśnienie.
Jeśli uzyskane wyniki byłyby w normie, to wskazywałabym na konieczność konsultacji laryngologicznej i neurologicznej  i wyjaśnienia przyczyn zawrotów głowy.