Czy to krwawienie jest objawem implantacji zarodka?

Cykle mam regularne 24 dniowe. Kochaliśmy się z chłopakiem bez zabezpieczenia (stosunek przerywany) w 5 dc. Miesiączkę miałam 4 dniową. W 13 dc miałam krew na wkładce i przy podcieraniu - jednorazowo. Czy to mogła być implantacja? Nie mam innych objawów od tego czasu - obecnie 20 dc.
KOBIETA, 33 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

implantacja to proces, w którym zapłodniona komórka jajowa (zarodek) przyczepia się do ściany macicy. Może ona objawiać się krótkotrwałym krwawieniem lub plamieniem, zwłaszcza w okolicach, w których cykl miesiączkowy sięga swojego szczytu, czyli około 6-10 dni po owulacji. Jednakże plamienie to może mieć także inne przyczyny, takie jak zmiany hormonalne czy infekcje.

W Pani sytuacji istnieje także możliwość, że plamienie jest wynikiem owulacji, ponieważ pojawiło się ono 13 dc.

Co do ciąży, to najlepiej, aby wykonała Pani test strumieniowy, dostępny do zakupu w każdej aptece. Proszę wykonać go co najmniej 2 tygodnie po stosunku i z użyciem porannego moczu.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/plamienie-owulacyjne-objawy-i-przyczyny

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.