Czy krwawienie owulacyjne oznacza, że owulacja już nastąpiła?

Mam pytanie na które nie mogę znaleźć odpowiedzi w sieci. Czy krwawienie owulacyjne oznacza że owulacja już nastąpiła czy że dopiero nastąpi. Jak to jest jeśli chodzi o wskaźnik płodności, czy można po tym krwawieniu określić czy jest owulacja czy dopiero bedzie
KOBIETA, 36 LAT 5 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

krwawienie owulacyjne to zazwyczaj krótkotrwałe, niewielkie plamienie, które występuje w okolicach czasu owulacji, czyli momentu uwolnienia dojrzałego jajeczka z jajnika. Krwawienie owulacyjne może być wskaźnikiem płodności, oznaczającym, że komórka jajowa przemieszcza się przez jajowód do macicy. Jest to czas, kiedy może dojść do zapłodnienia.

Jeżeli planuje Pani ciążę, warto jednak zwracać uwagę na inne wskaźniki owulacji, ponieważ śledzenie krwawienia może być nieprecyzyjne. W tym przypadku ważne jest monitorowanie śluzu szyjkowego oraz temperatury. Najprościej jest jednak wykonać test owulacyjny, który pomoże określić dni płodne.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://portal.abczdrowie.pl/co-to-jest-owulacja

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej