Czy to mogą być jednak objawy ciąży?

Czy mogę być w ciąży? Dotykałam penisa mojego chłopaka. Nie doszło do wytrysku ale końcówka była wilgotna. Wytarłam ręce w spodnie. Po kilku minutach wyszłam do toalety żeby skorzystać, a co za tym idzie podetrzeć się. Po 2 tygodniach dostałam "okres" ale był dość skąpy. Trwał 6 dni ale nie był tak obfity w krew jak dotychczas. Czy to możliwe że to krwawienie implantacyjne?(Muszę zaznaczyć że problem skąpego okresu mam od 3 miesięcy, więc może to stres z tą pokręconą sytuacją) jak tylko myślę o tym że mogę być w ciąży to mi niedobrze, do tego dochodzą zaparcia i jeżdżenie w brzuchu. Jest mi zimno i boli mnie brzuch. Czy to objawy ciąży? Czy może stres?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

Bardzo dziękujemy za zadanie pytania. W przypadku podejrzenia, że mogło wystąpić zapłodnienie najlepiej dla pewności wykonać test ciążowy.

W aptekach znajdzie Pani różne rodzaje testów jak płytkowe, strumieniowe i paskowe, dzięki którym będzie mogła Pani szybko potwierdzić czy też wykluczyć ciążę. Najlepiej zrobić go w dniu spodziewanej miesiączki. Zbyt wcześnie wykonany często może dać mało wiarygodny wynik. Innym sposobem na zweryfikowanie, czy doszło do zapłodnienia jest wykonanie w laboratorium badania hormonu beta hCG, czyli tzw. gonadotropiny kosmówkowej.

Z pytania wynika również, że od trzech miesięcy występuje u Pani problem skąpego okresu. Warto byłoby zatem skonsultować do z lekarzem ginekologiem. Niekiedy takie zaburzenia miesiączkowania mogą bowiem wskazywać na problemy hormonalne albo nieprawidłowości związane z funkcjonowaniem narządów intymnych. Dzięki szczegółowej diagnostyce lekarz będzie mógł określić, co jest przyczyną tego stanu i w razie potrzeby wdrożyć na tej podstawie odpowiednio dobrane leczenie.

Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułami, które zawierają więcej szczegółowych informacji na temat skąpych miesiączek oraz pierwszych objawów ciąży.

https://portal.abczdrowie.pl/skape-miesiaczki

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

Warto również zapoznać się z odpowiedziami ekspertów serwisu abcZdrowie.pl na pytania dotyczące podobnego obszaru tematycznego:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/szansa-na-ciaze-przy-kontakcie-z-preejakulatem

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-preejakulat-mogl-zaplodnic-moja-partnerke

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskie.