Czy to mogą być objawy jakiejś choroby?

Dzień dobry, Mam pytanie odnośnie objawów jakie przydarzyły mi się 3 razy w życiu w kilkuletnim odstępie czasowym. W pierwszym etapie czułem że mi nie dobrze, po kilku godzinach nastąpiły kilkukrotne wymioty (pojawiła się w nich również krew). Następnie odczuwałem drętwienie stóp i dłoni, przy czym stały się zimne. Później nastąpiły skurcze dłoni, stóp i brzucha, a palce u dłoni zaczęły się zwijać do środka ( pozycja: piąty palec nad czwartym, drugi nad trzecim i kciuk przy drugim. Wszystkie palce mocno ściśnięte bez możliwości wyprostowania ich) w najgorszej fazie drętwienie przeszło na twarz i miałem problemy z wymową. Skurcze następowały falowo, przy czym również kilka razy wymiotowałam) Czy to są objawy jakiejś choroby? Bardzo proszę o pomoc, gdyż żaden lekarz nic nie wie..

Badanie neurologiczne , badanie krwi i elektrolitów , badanie poziomu cukru, ekg i echo serca, badanie tarczycy i przytarczyc. Od tego zacząć. Z badań obrazowych tk lub rm głowy . Dobry neurolog lub internista.