Czy to mogło obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Wcześniej brałam zwykłe tabletki zawierające hormony. Następnie lekarka przepisała mi dwuskładnikowe tabletki antykoncepcyjne i kazała mi rozpocząć ich branie od razu po zakończeniu wcześniejszych hormonalnych. Czytałam w ulotce, że podobno takie tabletki powinno się wziąć w pierwszym dniu menstruacji. Czy nie została zmniejszona skuteczność tych tabletek, jeżeli zaczęłam je brać, tak jak kazał mi lekarz?
Dodam, że zażywam już 4 bądź 5 opakowanie. Jednak 2 tygodnie temu doszło do pettingu i tydzień po tym zaczęły mnie boleć z boku piersi, a od kilku dni mam podwyższoną temperaturę ciała, stale mi zimno, a żadnych innych objawów przeziębienia nie mam. Raz odczuwałam kłucie w jajniku i trochę mnie brzuch bolał. Jest duże prawdopodobieństwo ciąży? Tym bardziej że jeden jajnik miałam usunięty (ale to już dobre kilka lat temu).
KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!
Jedynym sposobem na przekonanie się, czy jest Pani w ciąży, jest wykonanie testu ciążowego lub wizyta u ginekologa, który przeprowadzi badanie USG. Przedstawione przez Panią objawy nie są charakterystyczne dla ciąży, więc trudno jest ocenić, czy doszło do zapłodnienia.
Nie wiem, skąd Pani ma informacje na temat dwóch przyjętych jednorazowo tabletek. Przedstawiony przez ginekologa schemat zażywania tabletek jest prawidłowy i zapewnia stałe działanie antykoncepcyjne.
Pozdrawiam