Zapytaj lekarza

7 3 3 , 3 0 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to może być cukrzyca, czy to objawy innej choroby?

Witam. Nie wiem czy piszę to w dobrym dziale, w każdym razie moje objawy są bardzo dziwne i żaden z lekarzy, u których byłem nie potrafił mi pomóc. Mam często niestrawność, pieczenie w przełyku. Ponadto, gdy nie zjem na czas posiłku, wszystko się we mnie trzęsie, jestem osłabiony. Po spożyciu słodkiego jest mi lepiej, lecz jeśli spożyję zbyt dużo słodkich rzeczy, nieraz łapie mnie atak. Wyglądam jakbym był pijany i jakbym za chwilę miał zemdleć. Wyniki badań na cukier miałem minimalnie podwyższone. Czy te objawy mogą świadczyć o grzybicy przewodu pokarmowego?

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Przyczyny cukrzycy

Cukrzyca wykrywana jest u coraz większej ilości osób. To jedna z chorób cywilizacyjnych. Wyróżniamy kilka typów tego schorzenia. Czy wiesz jednak, co wywołuję cukrzycę?

Witam serdecznie!

Objawy mogą sugerować cukrzycę. Konieczne jest wykonanie pełnej diagnostyki w tym kierunku. Wspomina Pan, że wyniki badań ma nieznacznie podwyższone. Spodziewam się zatem, że miał Pan wykonywane badanie glukozy na czczo. Konieczne jest wykonie OGTT, czyli doustnego obciążenia glukozą 75g.

Na takie badanie może skierować Pana lekarz rodzinny. Po wykonaniu wszystkich badań będzie można ocenić, czy ma Pan cukrzycę czy jedynie stan przedcukrzycowy (nieprawidłową glikemię na czczo).

Pozdrawiam

Lekarz w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym im. prof. Witolda Orłowskiego w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy