Czy to może być dalej grzybica?

Witam! Mam pytanie byłam u ginekologa i stwierdził grzybicę, miałam świąd, pieczenie. Po lekach, które dostałam objawy ustąpiły. Byłam na kontrolnej wizycie a Pani doktor powiedziała, że dalej mam grzyba chociaż żądnych objawów nie miałam. Czy grzybica może przebiegać bezobjawowo?? Czy można ją stwierdzić tylko po badaniu przy użyciu wziernika?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety grzybica może przebiegać bezobjawowo, a na podstawie badania ginekologicznego jest możliwe rozpoznanie grzybicy, choćby na podstawie wyglądu wydzieliny.

Jeżeli współżyje Pani proszę rozważyć równoczesne leczenie Partnera, u niego również może występować bezobjawowy przebieg infekcji.

W czasie leczenie warto pamiętać o stosowaniu pałeczek kwasu mlekowego dostępnych pod wieloma postaciami w aptece bez recepty.

Pozdrawiam.