Powracająca grzybica pochwy

Witam. Od kilku dni powróciłam do mnie grzybica pochwy, przez okres 2 miesięcy miałam spokój. Zrobiłam podstawowe badania, wyszły bardzo złe, jestem ciągle pod opieką lekarza. Poprzednią przyczynaą grzybicy pochwy była bardzo duża infekcja pęcherza moczowego. Mam takie pytanie, czy jest to możliwe? Teraz biorę F*** na oczyszczenie pęcherza.
ponad rok temu

Witam serdecznie.

Niestety, grzybica pochwy jest schorzeniem, które dotyka bardzo wiele kobiet i niestety bardzo lubi nawracać. Przy spadku odporności spowodowanej na przykład infekcją, antybiotykoterapią, zaburzeniami hormonalnymi czy chorobą ogólnoustrojową rzeczywiści może dochodzić do nawrotów choroby.

Najlepiej udać się do ginekologa i w razie potrzeby włączyć leczenie. Może warto zastanowić się nad odbudową naturalnej flory pochwy i stosowaniem preparatów pałeczek kwasu mlekowego.

Jeżeli Pani współżyje, najlepiej równocześnie poprowadzić leczenie obojga partnerów.

Pozdrawiam.