Czy mogę mieć grzybicę penisa?

Witam! Moja dziewczyna była dzisiaj u ginekologa i się okazało, że wewnątrz pochwy ma jakieś zmiany grzybicze. Uprawialiśmy seks używając prezerwatyw. Zastanawiam się czy powinien iść do lekarza czy nie? Nie mam żadnych zmian na penisie, ani nie odczuwam swędzenia, więc wydaje mi się, że nic mi nie jest. Na czym polegałoby ewentualnie badanie lekarskie i do jakiego lekarza musiałbym się udać? Pozdrawiam.

ponad rok temu

Witam serdecznie.
Prawdopodobieństwo, że zaraził się Pan grzybicą jest małe dzięki stosowaniu prezerwatyw.
Natomiast jeżeli pojawią sie u Pana jakieś zmiany skórne w obrębie narzadów płciowych lub świąd, ból, pieczenie czy nieprawidłowa wydzielina trzeba będzie rozważyć wizytę u dermatologa.

Jeżeli u partnerki mimo leczenia grzybica powróci, warto zastanowić się nad wspólnym leczeniem grzybicy, gdyż jest możliwe bezobjawowe występowanie grzybicy u mężczyzn. Leczenie takie wówczas może zalecić lekarz rodzinny, dermatolog czy ginekolog.
Pozdrawiam.