Badanie grzybicy - wymaz z penisa

Witam, dwa tygodnie temu zaczął mnie swędzieć penis. Myśląc o tym, że to może być grzybica, zacząłem używać 2-3 razy dziennie maści C***. Po 3-4 dniach przeszło. Na żołędziu nie widać żadnych zmian, poza lekkim serowatym nalotem, który chyba jest naturalny. Na wszelki wypadek maść stosuje do dziś. Czy jest możliwe, że grzybica jeszcze pozostała? Żona obawia się, że są jeszcze jakieś pozostałości choroby i mogę ją zarazić. Jeżeli to możliwe, żeby grzybica jeszcze była, to czy można to jakoś zbadać? Np. zrobić coś w rodzaju wymazu? Jeśli tak, to czy mogę to zrobić na własną rękę (oddając prywatnie do laboratorium) i w jaki sposób i do czego pobrać próbkę? Pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie.
Zawsze najkorzystniej jest stosować leczenie grzybicy równoczesnie u obojga Partnerów, bowiem często przebieg grzybicy bywa bezobjawowy, a niestety przekazywany jest partnerowi. Jeżeli chodzi o sprawdzanie czy grzybica narządów płciowych nadal jest obecna, to są to badania rzadko wykonywane ze względu na charakterystyczny obraz objawów. U kobiet pobierana jest wydzielina z pochwy i poddawana badaniu mikroskopowemu, u mężczyzny można pobrać nasienie i mocz w celu wykrycia obecności grzyba.
Pozdrawiam.