Czy to są objawy grzybicy?

Witam! Od dłuższego czasu zauważyłam, że zaczęły mnie swędzieć okolice intymne oraz to, że w mojej wydzielinie pojawiły się białe grudki. Podejrzewam, że to może być grzybica. Wiem, że muszę się z tym udać jak najszybciej do lekarza. Ale czy mój partner podczas seksu może się ode mnie zarazić? Otóż ostatnio uprawiam seks z partnerem bez prezerwatywy tylko stosunek przerywany i kiedy on ze mnie wyszedł to na jego członku zauważyłam białe grudki a następnego dnia pojawiły się u niego w okolicach pachwin krostki oraz jego członek zaczął go swędzieć. Czytałam różne opinie na temat grzybicy, ale boje się, że skoro mój partner ma takie objawy to mogę być chora na coś innego, gorszego? Dodam, że oprócz swędzenia i tych białych grudek to innych objawów nie mam. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Białe serowate lub grudkowe upławy z towarzyszącym świądem to objawy typowe dla infekcji grzybiczej pochwy. W przypadku mężczyzn oprócz świądu może występować zaczerwienie żołędzia, złuszczanie nabłonka lub biały nalot
Aby potwierdzić w Pani przypadku taką przyczynę konieczne jest wykonanie badania fizykalnego i ewentualnie badania mikrobiologicznego.
Leczenie powinno objąć obojga partnerów, wówczas leczenie powinno być skuteczne i zapobiegnie nawrotom po kontaktach płciowych, ponieważ infekcja grzybicza może się szerzyć poprzez kontakty seksualne.

Proponuję skonsultować problem z ginekologiem.

Redakcja abcZdrowie.pl