Dziwne schorzenie penisa - skąd się wzięło?

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że po stosunkach z żona bez prezerwatyw, cierpi ona na jakieś infekcje, ja jako takich objawów nie mam jak ona, typu swędzenie i zaczerwienienia oraz dziwne wydzieliny. Dokładnie oglądałem penisa i zauważyłem, że na żołędziu są czerwone plamki i w miejscu, gdzie żołądź łączy się z napletkiem, jakby małe krostki lub strasznie drobno ponacinana skóra. Do tego czasami mam mam mocny świąd odbytu. Nie wiem czy to może mieć związek. Na pewno nie może to być spowodowane stosunkami, ponieważ od 10 lat współżyje tylko z żona. Czekam na poradę i pozdrawiam.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować infekcję grzybiczą prącia. Najczęstsze objawy to świąd, drażliwość, pieczenie, czerwone plamki na żołędzi, biały nalot i złuszczane naskórka.
U mężczyzn infekcja może być czasami skąpoobjawowa, natomiast może stanowić źródło ciągłych nawrotów infekcji u partnerki.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem, konieczne jest zbadanie zmian i ewentualne zastosowanie leczenia.
Ważne jest (w przypadku potwierdzenia  infekcji) leczenie objęło jednocześnie obojga partnerów, wówczas jest skuteczne.