Wysypka na penisie - czy to coś poważnego?

Witam. Mam pewien problem, z którym raczej nie bardzo chciałbym się po lekarzach obnosić...chodzi o wysypkę na penisie, a dokładniej na żołędzi. Powstaje po każdym stosunku z żoną...jakieś 24 h po i utrzymuje sie około 1 tygodnia. Na początku pojawia się wysypka z czerwonych krostek, potem pojawia się świąd, pod koniec jakiś biały nalot na żołędzi, który się wałkuje. Po ok. tygodniu samo wszystko znika...aż do następnego stosunku... Nie stosujemy z żoną ani prezerwatyw ani żadnych środków nawilżających, więc alergia odpada. Jesteśmy razem z żoną od 6 lat, a ta wysypka pojawiła się jakieś 2 lata temu. Wiem, że żona nikogo nie miała przez te 6 lat, ja zresztą też nie, więc skąd to się wzięło i co to jest? Pozdrawiam i proszę o odpowiedź.

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisane objawy należy różnicować pomiędzy infekcją drożdżakową prącia a odczynem alergicznym.
Trudne jest różnicowanie przyczyn bez dokładnego zbadania fizykalnego i wykonania ewentualnego posiewu mykologicznego.
Przyczyną alergii oprócz prezerwatyw czy lubrykantów mogą być również kosmetyki stosowane przez partnerkę do higieny intymnej, proponuję zweryfikować kosmetyki stosowane do pielęgnacji higieny intymnej. Objawy mogą sugerować również drożdżycę prącia, samoograniczający przebieg z samoistnym wyleczeniem jest dość nietypowy, ale nie przekreśla to takiej przyczyny.
Wskazana jest konsultacja dermatologiczna podczas wystąpienia objawów.