Co to za zmiana na penisie?

Witam! Mam pytanie czy nie mam czasem objawów grzybicy penisa, po podwinięciu naskórka na dolnej części, gdzie kończy się, jak by to nazwać, kapelusz jest tak zaczerwieniona otoczka a na niej białe plamki, znajduje się to w koło penisa na szerokości 3mm od podstawy kapelusza. W ostatnim czasie po oddaniu moczu po pewnym czasie pojawiło się pieczenie. Mam pytanie czy to jest dolegliwość jakaś poważna i czy to pieczenie ma z tym związek i jak to leczyć? Dziękuję.

ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witamy!

Opisane objawy mogą sugerować infekcję drożdżakową prącia. Często objawami takiej infekcji jest biały nalot lub czerwone plamki na żołędziu oraz świąd lub pieczenie.
Aby potwierdzić podejrzewaną przyczynę konieczne jest wykonanie badania dermatologicznego i ewentualnie badań dodatkowych, umożliwi to wdrożenie skutecznego leczenia.

W przypadku infekcji drożdżakowych leczenie można rozpocząć od preparatów miejscowych dostępnych bez recepty w aptekach. Dopiero w przypadku nieskuteczności takiego leczenia stosuje się leczenie ogólne.

Proponuję skonsultować problem z dermatologiem.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty