Co może być przyczyną suchego penisa?

Witam! Od pary dni mój penis stał się strasznie suchy i pomarszczony. Nie mam stulejki. Ostatnio, gdy byłem pod prysznicem i myłem włosy na penisa dostał się szampon. Czy to może być przyczyna? Jeśli tak to jak można to usunąć, bez konieczności pójścia do lekarza? Wiecie, trochę się wstydzę... Aha, jeszcze jedno. Nie boli mnie to, nie szczypie i nie swędzi. Nie krwawi. Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Z góry dziękuję.

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy!

Opisany objaw jest dosyć nieswoisty jednakże może wiązać się z grzybicą prącia. Szczególnie jeśli pojawi się łuszczenie naskórka i poczucie dyskomfortu w okolicy żołędzia.
Stosowanie nieprawidłowych kosmetyków (w tej sytuacji przypadkowy kontakt z szamponem) może powodować zaburzenie równowagi biologicznej żołędzia i doprowadzić do namnożenia drożdżaków.
W celu stwierdzenia przyczyny wskazane jest wykonanie badania dermatologicznego i ewentualnych badań mikrobiologicznych.
Leczenie grzybicy prącia można rozpoczynać od preparatu miejscowego, dostępnego bez recepty w każdej aptece (klotrimazol). Jeśli po tygodniu nie będzie poprawy to należy zgłosić się do dermatologa.