Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 5 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zaraziłam mojego partnera grzybicą, dlaczego leczenie nie działa

Witam, mam taki problem, w poniedziałek uprawiałam seks bez prezerwatywy z facetem do którego wróciłam po pół roku. Za 2 dni powiedział mi, że wyskoczyły mu na członku krostki i że go boli i że to samo mu sie działo po seksie ze mną pół roku temu, ale mu zeszło, ale wtedy myślał, że może to po czymś innym i nic mi nie powiedział. Udałam się więc do ginekologa przestraszona, że coś mam. Pani ginekolog zbadała mnie, zrobiła USG, badanie bakteriologiczne pod mikroskopem i powiedziała, że mam jakieś nitki, bardzo stare ślady infekcji grzybiczej, o której nie miałam pojęcia, ponieważ nigdy nie miałam żadnych objawów. Przepisała mi P*** dla mnie i F*** dla mnie i dla niego. Dałam mu te tabletki, a u niego po 4 dniach nie ma żadnej poprawy i dalej go boli w miejsach intymnych. Dodam, że uprawialiśmy też seks miesiąc temu, ale w wannie i nic mu nie było. I jeszcze uprawiałam seks z innym facetem w czasie tego pół roku i temu facetowi nic nie było. Czy to moja wina? Czy może on ma coś innego, ale to niemożliwe za bardzo, jak miał to pół roku temu po mnie i teraz? Co powinniśmy zrobić, żeby już do tego nie doszło? I co zrobić, żeby mu się poprawiło, jak F*** mu nie pomogł? Czy po prostu trzeba zaczekać? I czy możemy już uprawiać seks po tej kuracji bez ryzyka ponownego problemu krostek i bólu?

KOBIETA ponad rok temu

Zmniejszanie bólu porodowego - masaż pleców

Ból odczuwany podczas porodu jest bardzo silny. Czasem wręcz nie do zniesienia. Jak sobie z tym radzić? Sposobem na złagodzenie bólu może być masaż pleców.

Witam serdecznie.

Rzeczywiście grzybicą można się zarazić podczas stosunków, konieczne jest wówczas leczenie obojga partnerów.
Zastosowane leczenie powinno pomóc, jeżeli tak się nie stanie Pani Partner niestety będzie musiał udać się do dermatologa w celu weryfikacji rozpoznania i ewentulanej zmiany leczenia. Dopiero wówczas będzie można mieć większą pewność co do bezpiecznego współżycia.

Jeżeli chodzi o źródło infekcji to trudno będzie go ustalić, bywa bowiem, że nie wystepują objawy.

Pozdrawiam

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy