Dlaczego lekarz nie zlecil leczenia grzybicy u mojego partnera?

Witam, dziś byłam u ginekologa i przepisał mi F******** i preparat zawierający pałeczki kwasu mlekowego. Pierwszy lek kazał mi zaaplikować dziś na noc, zaś co do drugiego to mam go zażywać po okresie (czyli gdzieś za tydzień). Jeszcze wcześniej przed wizytą współżyłam z moim facetem i o dziwo jemu nic nie przepisał. Czy mam rozumieć, że nic poważnego mi nie dolega, skoro leczy tylko mnie?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przepisane leczenie wskazuje na infekcję dróg rodnych - prawdopodobnie jest to infekcja grzybicza. Do jej rozwoju może dojść w wyniku spadku odporności, na przykład podczas antybiotykoterapii, infekcji innymi drobnoustrojami, w wyniku silnego stresu. Może także dochodzić do rozwoju infekcji w wyniku przekazania drogą płciową.
Jeżeli chodzi o leczenie Partnera, to zalecenie leczenia jest zależne od lekarza. Jeżeli infekcje będą u Pani nawracać, na pewno, nawet jeżeli u Partnera nie występują objawy, będzie wskazane równoczesne leczenie zarówno Pani jak i Pana.

Pozdrawiam