Starania o ciążę a częsta masturbacja partnera

Witam! Staramy się o dzidziusia, problem tkwi w tym, że mój partner masturbuje się ok. 2 razy dziennie. Jesteśmy ze sobą 4 lata. Nie potrafi dojść inaczej do orgazmu jak ręką. Martwię się, nie wiem co dalej robić. Proszę o pomoc.

Witam! Zbyt częsta masturbacja zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet może prowadzić do problemów z osiągnięciem orgazmu podczas klasycznego współżycia. W opisanej sytuacji doszło do przyzwyczajenia do konkretnego typu bodźca, który jest konieczny do osiągnięcia satysfakcji seksualnej. Aby powróciła prawidłowa reakcja na stymulację konieczne zaprzestanie masturbacji. Jedyną aktywnością seksualną powinno pozostać współżycie. Proces odzwyczajania od bodźców może być długi. W przypadku problemów z powrotem prawidłowej reakcji podczas współżycia, konieczna jest wizyta u seksuologa. Pozdrawiam serdecznie!