Czy masturbacja ma wpływ na życie seksualne?

Witam, niedawno dowiedziałam się, iż masturbacja strumieniem wody na dłuższą metę może doprowadzić do zaburzeń seksualnych - problemy, by w inny sposób osiągać orgazm, np. podczas kontaktu seksualnego z partnerem. Czy po kilku latach stosowania wyżej wymienionej metody można jakoś naprawić to upośledzenie i jak?

Witam serdecznie!

Często prowadzona masturbacja mechaniczna może doprowadzić do spadku satysfakcji podczas współżycia z partnerem. Związane to jest z odmiennym rodzajem stymulacji narządów intymnych, które ma inne natężenie, co może skutkować brakiem orgazmu podczas współżycia.

Nigdy nie jest za późno na próbę zmiany – jeżeli jest Pani aktywna seksualnie najlepiej próbować różnych rodzajów stymulacji z partnerem w celu zaspokojenia potrzeb seksualnych. Warto rozmawiać o swoich potrzebach seksualnych, odczuciach, pieszczotach które sprawiają nam przyjemność.

Jeżeli nie współżyje Pani, a odczuwa potrzebę masturbacji, również wskazane jest urozmaicenie i nie stosowanie stale jednego rodzaju stymulacji podczas masturbacji.

Pozdrawiam