Brak partnera a masturbacja

Witam. Jak u osoby, która jest od wielu lat bez partnera (mężczyzna) powinna wyglądać prawidłowa masturbacja? Jak często ona powinna być wykonywana, jak długo, aby ta osoba nie uzależniła się od wyłącznie bodźców własnej dłoni?

Witam. Nie ma prawidłowej odpowiedzi na Pani pytanie dotyczące - jak często powinna być wykonywana masturbacja. Każdy z nas jest inny także pod względem popędu seksualnego. Masturbacja powinna wynikać z potrzeby, z "głodu seksualnego". Oczywiście należy uważać by nie popaść w przesadę i w tzw. seksoholizm (zaburzenie polegające na wybujałej potrzebie seksualnej, której podporządkowane są inne aspekty życia). W kwestii technik masturbacyjnych obowiązuje jedna zasada - proszę robić to tak, by Pani własna stymulacja nie odbiegała zbytnio od tej, którą może Pani dostarczyć mężczyzna podczas stosunku. Dzięki temu osiągnie Pani satysfakcję podczas zbliżenia z partnerem. Warto zaopatrzyć się w akcesoria, dzięki którym będzie Pani w stanie imitować kopulację, np. sztuczny członek.

Proszę nie oczekiwać instruktażu masturbacji,
Są zresztą o tym polskie publikacje (tłumaczenia) dostępne w Empiku i księgarniach. I wiele obcojęzycznych w Sieci.
Bardziej może należałoby się zastanowić nad zagadnieniem, co zrobić, aby nie być samotnym.
Może warto odwiedzić dobrego psychologa?
Pozdrawiam.

Witam,
Ponieważ pisze Pani, że nie chce uzależnić się od bodźców własnej dłoni zakładam, że chciałaby Pani być w związku z mężczyzną. Dlaczego tak nie jest? Może warto zamiast skupiania uwagi na idealnych technikach masturbacyjnych skierować energię i starania na próbę nawiązania takiej znajomości? A jeżeli jest z tym jakiś problem, udać się do psychoterapeuty i przeanalizować przyczyny takiego stanu rzeczy?
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Masturbacja jest wynikiem indywidualnych potrzeb każdego człowieka, nie ma tu żadnych jednolitych reguł i zasad obowiązujących wszystkich. Jedyne co mogłabym zasugerować w tej sprawie to dbałość o różnorodność from stymulacji, przyzwyczajenie do jedynej formy może spowodować pewną wyłączność, na ściśle określoną drogę dochodzenia do orgazmu a to może zubożyć Pani doznania w przyszłości.
pozdrawiam