Masturbacja kilak razy dziennie

Witam jestem uzależniony od masturbacji i robię ciągle 3razy w tygodniu z wytryskiem czy to na prawdę nic nie zaszkodzi zdrowiu itd ? Bo wy pisaliscie ze przyszłości może być a potem ze ze to normalne i nic nie zaszkodzi to jaka wreszcie prawda jest tak szczerze pytam bo nie mogę wogule prawda odp proszę odpisać taka jaka prawda jest bo sam czuje się psychicznie słaby i zmęczony to cos musi cos być proszę całość jaka prawda bo nie wytrzymam tylko nie piszcze o sexsuologu tylko co może dojść ?

Dzień dobry.

Uzależnienie od masturbacji, podobnie jak każde inne uzależnienie jest szkodliwe dla zdrowia. Skutkować może między innymi przyzwyczajeniem do masturbacyjnej stymulacji, co w przyszłości może skutkować problemami we współżyciu. Warto też mieć na uwadze, że masturbacja jest w zasadzie dosyć "egoistyczna", toteż uwarunkowanie się na nią może w przyszłości powodować również brak potrzeby zadowolenia partnera/ki, a nastawienie wyłącznie na własną satysfakcję.
Na zakończenie proponowałbym jednak konsultację - niekoniecznie seksuologiczną, której, jak rozumiem nie bierze Pan pod uwagę. Wydaje się, że wystarczająca byłaby "zwykła" psychologiczna konsultacja, która mogłaby Panu dopomóc przede wszystkim uporządkować nieco obecny wewnętrzny chaos, który uwidacznia się również w formie Pańskiego postu.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie każda masturbacja (nawet bardzo częsta i regularna) jest uzależnieniem.
Masturbacja jest prawidłowym i naturalnym sposobem zaspokojenia potrzeb seksualnych. Sama w sobie nie jest szkodliwa. Jest jednak możliwe, aby późniejsze trudności w przyszłym życiu seksualnym były związane z wcześniejszą masturbacją.
Wspomina Pan o odczuwaniu napięcia emocjonalnego, "psychicznej słabości", zmęczenia, co wskazuje na konieczność konsultacji psychologicznej/ seksuologicznej. Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy na podstawie skąpych informacji, bez osobistego kontaktu i przeprowadzenia badań diagnostycznych.

Pozdrawiam!