Masturbacja a problemy ze współżyciem z partnerem

moje pytanie dotyczy odpowiedzi uzyskanej wcześniej , mam 35 lat, nie mam stałego partnera , w odpowiedzi padły słowa że jest to normalne i nie są to jakieś zaburzenia, czy od masturbacji 3-5 razy w tygodniu można się uzależnić , chciałabym też dowiedzieć czy w przyszłości można mieć problemy z "naturalnym seksem z partnerem"

Dzień dobry.

Istotnie, masturbacja, jako forma zaspokojenia podniecenia seksualnego, w szczególności w przypadku braku partnera, uznawana jest za normę.
Można się, oczywiście, od niej uzależnić, podobnie zresztą jak od samego seksu, szczególnie, gdy służy ona nie tyle obniżeniu napięcia seksualnego, ile napięcia psychicznego. Problemy z "naturalnym seksem" mogą się również pojawić w przypadku uwarunkowania na stymulację narządów płciowych metodami "masturbacyjnymi".

Pozdrawiam.