Czy to może być nadczynność tarczycy? Miewam kołatania serca, duszności i zauważyłam spadek wagi

Witam, jestem 26-letnię kobietą i od 5 miesięcy miewam kołatania serca, tętno do 140 oraz duszności. Zauważyłam też spadek masy ciała, obecnie ważę 48 kg przy wzroście 164 cm. Dodam też, że rok temu rodziłam. Robiłam badania TSH - 0,28, przy normie 0,27-4,2.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Objawy, które Pani podaje mogą sugerować nadczynność tarczycy, zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę graniczny poziom TSH z oznaczenia sprzed roku. Zalecałbym konsultację z lekarzem pierwszego kontaktu i powtórzenie badania TSH.