Czy to może być ospa wietrzna z lekkim przebiegiem?

Mam 13 lat. Nigdy nie miałam ospy wietrznej, różyczki ani żadnej choroby w przebiegu, której występowałyby jakieś krostki lub coś takiego. Od 2 miesięcy mam okropną wysypkę na dekolcie i tylko tam, na żadnej innej części ciała nie mam niczego podobnego. Wysypka wygląda następująco: są to najpierw krostki wyglądające troszkę jak "wągry", potem robią się czerwone a na końcu są jakby wypełnione takim białym płynem, kiedy znikają na skórze pozostają brzydkie blizny. Dekolt nie swędzi mnie bardzo, tylko trochę i nie cały czas. Niedawno przez kilka dni miałam zaczerwienione krostki, tylko odrobinę podobne do tych na dekolcie. Bardzo nasilały się po kąpieli lub jeśli coś z nimi robiłam (wyciskałam itp.), ale stwierdziłam że to chyba od balsamu, odstawiłam go, przestałam je "ruszać" i po ok. 3 lub 4 dniach nie ma po nich śladu - ani jednego strupka, plamy lub blizny... Niestety z tymi na dekolcie niby jest coraz lepiej, ale wcale nie! Staram się ich nie ruszać, nie wyciskać, nie dotykać ani nic, ale to i tak nie pomaga... Strasznie mnie denerwują bo robi się coraz cieplej a ja nie mogę wyjść nawet w bluzce w malusieńkim dekoltem, bo i tak wszystko widać. Jedyną poprawę zauważyłam wczoraj na urodzinach u kolegi, mianowicie przed imprezą wysmarowałam najgorsze krostki antybakteryjnym korektorem (w takiej jakby szmince) z Avonu, po 6 godz. wróciłam do domu, stanęłam przed lustrem i... ku mojemu zdziwieniu połowa krostek jakby zagoiła się. Wiem że źle zrobiłam z tym korektorem, bo ogólnie to nie powinnam była go tam nakładać, ale jego działanie było zdumiewające. Jeszcze jedna rzecz to to że objawy nasilają mi się po wf-ie, mamy 4 razy w tygodniu w-f i dodatkowo jeździmy co jakiś czas na zawody z ręcznej. Myślałam, że to może potówki albo uczulenie po tych strojach z zawodów, ale od 3 tygodni nie wkładałam tego stroju (dodatkowo mówię że strój był prany i jest jakby "mój") i jeśli to byłoby od niego to chyba już nie powinnam tego mieć. Bardzo proszę o poradę jak można to wyleczyć, czy koniecznie trzeba iść z tym do dermatologa i czy to może być bardzo łagodny przebieg ospy wietrznej (rodzaj krostek wskazuje jak najbardziej na ospę, ale jak wspominałam mam to tylko na dekolcie i nie roznosi się to nigdzie indziej)?

Witam serdecznie!

Charakter opisywanych zmian może odpowiadać zmianom uczuleniowym lub powstawać w wyniku podrażnienia. Skóra tej okolicy jest bardzo wrażliwa i często wymaga troskliwej pielęgnacji i ochrony.
Zmiany mogą się pojawiać także po spożyciu niektórych produktów spożywczych, chociaż jest to mniej prawdopodobne.
Nie mozna również wykluczyć, że zmiany są odmainą trądziku lub z powodu drażnienia zmian doszło do ich nadkażenia bakteryjnego. Natomiast przebieg ospy jest inny, więc z pewnością zmiany nie są spowodowane tą przyczyną.

Jeżeli uda się Pani zauważyć co zmiany powoduje, konieczna będzie eliminacja lub ograniczenie przyczyny zmian.
Żeby ostatecznie rozstrzygnąć co jest powodem powstawania dolegliwości konieczna jest wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam