Czy to może być powikłanie po operacji zaćmy?

Jestem 10 dni po operacji usunięcia zaćmy. Mam wstawioná soczewkę korekcyjną. W moim oku widzenia pojawiają się pływające mgły z ciemniejszymi zagęszczenia co utrudnia mi widzenie. Czy to jakieś powikłanie , czy to coś grożnego Zaniepokojony jestem bardzo
MĘŻCZYZNA, 55 LAT 2 miesiące temu

Zaćma - jak leczyć?

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

zaburzenia widzenia po operacji zaćmy mogą występować z kilku powodów. Przede wszystkim zamglone widzenie może mieć związek z pozabiegowym obrzękiem rogówki. Jest to naturalna reakcja tkanek, która trwa maksymalnie do dwóch tygodni. Wówczas po ustąpieniu obrzęku, widzenie poprawia się, a mgła znika.

Ponadto nieostre widzenie po zabiegu na zaćmę może wymagać zastosowania okularów. Na ten temat najlepiej jednak porozmawiać z okulistą.

Czasem również zdarza się, iż zamglone widzenie po operacji to oznaka wystąpienia powikłań. Mogło na przykład dojść do przemieszczenia się sztucznej soczewki, co skutkuje podwójnym widzeniem lub widzeniem mgły. Koniecznie trzeba więc zbadać oko, co może uczynić wyłącznie specjalista. Proszę mu zaufać.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pan poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/dlaczego-widze-jak-za-mgla-po-usunieciu-zacmy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/biala-mgla-po-usunieciu-zacmy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty