Biała mgła po usunięciu zaćmy

Zabieg usunięcia zaćmy miałam 17 -go lutego. 18- ego po zdjęciu opatrunku okazało sie , że nic nie widzę, na oko, które było operowane. Lekarz wypisał mi dodatkowe krople i kazał zgłosić się na kontrolę za dwa dni. Dzisiaj nadal widzę tylko białą mgłę. Czy to sie cofnie?

Witam. Mgła po zabiegu moze być spowodowana obrzękiem rogówki po zabiegu - obrzęk może się utrzymywać około tygodnia do 2 tygodni - wtedy występuje zamglone widzenie, które powoli będzie się klarować. Także proszę być spokojnym - obrzęk rogówki to reakcja tkanek na zabieg operacyjny - obrzęk się wycofa to i mgła zejdzie. Proszę stosowa ćsię do zaleceń lekarza