Widzenie przez mgłę po operacji usunięcia zaćmy

4dni temu żona przeszła operację usunięcia zaćmy. Po zabiegu przestała widzieć, a jedynie ma przed okiem mgłę. Sytuacja ta nie poprawia się mimo upływu czasu. Lekarz z oddziału okulistyki zbył jej pytanie krótkim "to się poprawi". Proszę o wyjaśnienie tego stanu rzeczy i czy jest możliwa poprawa i kiedy.

Lek. Tomasz Budlewski

Sądzę, że konieczne jest badanie lekarskie aby móc coś więcej powiedzieć. proszę koniecznie udać się do lekarza okulisty, po badaniu będzie można określić ewentualną konieczność dalszego postępowania.

bez badania nie da się odpowiedzieć. Ale przypuszczam że nastąpiło uszkodzenie rogówki. Leczenie jest długotrwałe i uciążliwe dla pacjenta. nazywa się to keratopatia. POzdrawiam