Dlaczego widzę gorzej po zabiegu usunięcia zaćmy?

Witam mam 33 lata, 6 tygodni temu przeszedłem zabieg usunięcia zaćmy pourazowej ( pełnoscienna rana rogówki , rana teczówki - jak po igle) OP - zabieg FAKO PCL PCCC WITREKTONIA PRZEDNIA I CENTRALNA. Dzien po zabiegu widzenie wynosiło VOP=1,0 a dwa dni po zabiegu i do dzis VOP=0,7 c.sph-1,0D. widze gorzej po zmroku i gorszym oświetleniu pojawiaja mi sie rożne poświaty i rozszczepione niekonieczne idealnie okrągłe koła. badanie dna i gałki oka nic nie wykazały. proszę o interpretacje,dziekuje

Witam,
część Pana objawów jak poświaty, grsze widzenie po zmroku to rzeczy które mogą mieć miejsce po wszczepieniu soczewki sztucznej do oka.
Sztuczna soczewka to plastik i inaczej załamuje światło. Gdy jest ciemno żrenica się rozszerza i wtedy powstają dziwne zjawiska: odblaski, olśnienia, koła. Im lepsza soczewka wszczepuiona do oka tym tego mniej.
Niestety dokładna ocena stanu oka jest możliwa tylko po badaniu.
Pozdrawiam
Agnieszka Nowosielska