Czy to może mieć na to wpływ?

Witam Ma 38 lat i staram się prowadzić w miarę zdrowy tryb życia. Niestety zauważyłem ostatnio pienisty mocz, wiem że może być to objaw chorych nerek. Generalnie pół roku temu miałem robiony pakiet badań i krew i mocz wyszły bez zastrzeżeń. Pracuje często na nocne zmiany, co za tym idzie, jestem dość często przemęczony. Staram się również schudnąć parę kilo i moja dieta jest bogatsza w białko. Czy to może mieć na to wpływ?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

pienisty mocz często jest spowodowany przez stosowaną dietę. Chodzi tutaj głównie o dużą zawartość białka w moczu, które powoduje wskazany symptom.

Jeżeli taki objaw utrzymuje się przez dłuższy czas, to powinien się Pan też udać do lekarza lub urologa. Zalecamy też, aby wykonał Pan ponownie badanie ogólne moczu, z wyszczególnieniem zawartości albuminy (białka).

Zazwyczaj, jeżeli objaw jest spowodowany przez czynnik zewnętrzny, taki jak dieta, to nie ma powodów do niepokoju. W takim przypadku warto pić więcej wody (co najmniej 30 ml na 1 kg masy ciała w ciągu dnia).

W wolnej chwili zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, który może przybliżyć sedno problemu:

https://portal.abczdrowie.pl/bialko-w-moczu

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.