Czy to możliwe, że ból zębów się rozrasta?

Witam, na poczatku bolal mnie tak jakby jeden zab z prawej strony na gorze, potem zaczal mnie bolec na dole, a teraz bola mnie po prawej stronie na gorze i na dole, a na dodatek bol przechodzi na srodkowe zeby. Czy to mozliwe, ze bol zebow sie rozrasta?

Dzień dobry,
oczywiście, jak najbardziej możliwe jest narastanie bólu. A to, że obejmuje coraz większy obszar świadczy o tym, że nie usunięta jest jego przyczyna i choroba rozwija się dalej. Przyczyną może być co prawda jeden ząb, ale im bardziej ten ząb jest chory tym więcej tkanek jest dotkniętych bólem. Proszę nie czekać, tylko udać się do lekarza.

Tak, to częste zjawisko. Ból może promieniować nie tylko na inne zęby, całą szczękę, ale również na oczy, ucho, a nawet głowę. Jeśli nie likwiduje Pan źródła bólu, czyli nie leczy zęba dotkniętego próchnicą, który jest ogniskiem zapalnym w jamie ustnej, to ból będzie narastał. Proszę udać się do stomatologa, który wdroży odpowiednie leczenie lub wykluczy zębowe pochodzenie bólu kierując Pana do innego specjalisty.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl