Czy to możliwe, że mąż ma cukrzycę?

Mąż ma 35 lat, często mówił, że jeśli nie zje czekolady lub czegoś słodkiego to go trzęsie. Dwa dni temu przyszedł do domu i mówi, że słabo się czuje, chce mu się spać, przez przypadek była u nas znajoma, która choruje na cukrzycę i miała przy sobie glukometr. Zmierzyła mu poziom cukru i wynik był 60. Czy to znaczy, że mąż może mieć cukrzycę?

ponad rok temu

Witam.

Cukrzyca objawia się raczej hiperglikemią - wysokim stężeniem glukozy. Stany hipoglikemiczne jednak również mogą wskazywać na zaburzenia gospodarki węglowodanowej organizmu i niewątpliwie wymagają diagnostyki. Przyczyna może być prozaiczna - nadmiar pracy i brak czasu na regularne posiłki mogą być przyczyną gwałtownego obniżenia stężenia glukozy w surowicy.

Konieczna jest jednak wizyta u lekarza, który na podstawie wywiadu i badania będzie mógł przybliżyć Państwu przyczynę, potwierdzając ją odpowiednimi badaniami. Pamiętać należy, że w przypadku hipoglikemii wywołanych zaburzeniami pracy organów wewnętrznych może to nawet zagrażać życiu, więc nie należy bagatelizować opisanych objawów.

Pozdrawiam