Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 4 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to możliwe, że nie mam okresu od 2 miesięcy po zażyciu tabletki "do 72 po"?

Byłam u lekarz i dostałam tabletkę do 72 godzin po stosunku, więc zażyłam do 12h. Sytuacja niefortunna miała miejsce 09-03-2010, a tabletkę wzięłam 10.-3-2010. Od tamtego czasu nie mam okresu. Martwię się. W ogóle to faktycznie mam złe samopoczucie, okres dostałam po tej tabletce dokładnie 16.03.2010, ale 3 dni i teraz nic, więc czy to w ogóle normalne? Proszę o pomoc
ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!
Tabletka "72 h po" to duża dawka hormonów - może niestety wywołać "zawirowania" w cyklu miesiączkowym, może  zaburzyć jego przebieg nawet na 2-3 miesiące. Jednak jeśli jest Pani zaniepokojona brakiem okresu, proszę udać się do lekarza. Może Pani także wykonać test ciążowy (ryzyko ciąży po tabletce "72h po" jest małe, ale jednak istnieje).
Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy