Czy to możliwe, że nie mam okresu od 2 miesięcy po zażyciu tabletki "do 72 po"?

Byłam u lekarz i dostałam tabletkę do 72 godzin po stosunku, więc zażyłam do 12h. Sytuacja niefortunna miała miejsce 09-03-2010, a tabletkę wzięłam 10.-3-2010. Od tamtego czasu nie mam okresu. Martwię się. W ogóle to faktycznie mam złe samopoczucie, okres dostałam po tej tabletce dokładnie 16.03.2010, ale 3 dni i teraz nic, więc czy to w ogóle normalne? Proszę o pomoc
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!
Tabletka "72 h po" to duża dawka hormonów - może niestety wywołać "zawirowania" w cyklu miesiączkowym, może  zaburzyć jego przebieg nawet na 2-3 miesiące. Jednak jeśli jest Pani zaniepokojona brakiem okresu, proszę udać się do lekarza. Może Pani także wykonać test ciążowy (ryzyko ciąży po tabletce "72h po" jest małe, ale jednak istnieje).
Pozdrawiam!