Czy to normalne problemy po udarze?

Babcia przeszła pół roku temu udar. Zawsze mało jadła, ale ostatnio prawie w ogóle nie je normalnych produktów. Przechodzą jej przez gardło wyłącznie zupy czy jogurty. Mamy wrażenie, że słabnie i ma mniej siły, często śpi. Czy to normalne problemy po udarze? Czy powinno nas to niepokoić?

Sugerowałabym konsultację lekarską, gdyż takie objawy są niepokojące. Odżywanie po udarze jest bardzo istotne. Należy pilnować aby Pani babcia jadła odpowiednio skomponowane posiłki, głównie w postaci kremów, które są łatwiejsze do przełykania. Ważne aby dieta pokrywała zapotrzebowanie energetyczne i dostarczała niezbędnych składników.

Pozdrawiam
Dietetyk Warszawa | Marianna Hall
Centrum Dietetyki Nutrado (www.nutrado.pl)