Czy to normalne, że mam trądzik tylko na twarzy?

Dzień dobry. Od 5 lat borykam się z problemem trądziku. Mam 19 lat przerobiłem już wiele antybiotyków ale żaden nie podziałał. Od pół roku przyjmuje izotek i również nie widać żadnych efektów. Pryszcze zwykle wyskakują mi pod skórą, są niewidoczne, a wypełnione zazwyczaj są jakby "wodą" i zastanawia mnie o czym to świadczy? Poza tym co według mnie dziwne na całym ciele mam praktycznie idealna skórę, zero wyprysków na klatce, szyi czy plecach, tylko na twarzy. Czy to normalne?

Dzień dobry Panu,

zalecam udać się do lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej, lekarz zbada Pana skórę, zaleci odpowiednie leczenie trądziku i zleci wykonanie dodatkowych badań. Możliwe, że na stan skóry ma wpływ nieodpowiednia pielęgnacja, która również jest bardzo ważna w terapii.

Serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia :)

Dr Izabela Lenartowicz