Czy to normalne, że mój penis nie chce się zgiąć?

Witam, Podczas wzwodu mój penis sztywnieje ku gorze gdy jednak próbuję go przychylić na dół nie da się, ponieważ "blokuje się" i dalsza próba sprawia lekki ból. Podczas niepełnego wzwodu wszystko jest w porządku. Moje pytanie jest następujące: czy to normalne, że nie mogę zginać penisa w dól i czy będę miał przez to jakieś problemy podczas stosunku?
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Podczas erekcji dochodzi do wypełnienia ciał jamistych prącia krwią i zablokowanie odpływu żylnego. Dzięki temu członek uzyskuje sztywność i jest zdolny do kopulacji.
Skierowanie ku górze oraz sztywność uniemożliwiająca wyginanie są fizjologią. Takie ukształtowanie oraz ułożenie ma bezpośredni związek z anatomią pochwy. Nie należy się tym niepokoić. Jeśli jednak ma Pan jakieś wątpliwości zachęcamy do wizyty u lekarza, który z pewnością je rozwieje.