Czy to objawy choroby serca?

Bóle łopatek, ramion. Budzę się w nocy, tak mnie bolą ramiona i ręce. Jakiś miesiąc temu wstałem do toalety w nocy. Wychodząc, poczułem się słabo i upadłem na podłoge, nie straciłem przytomności, byłem w pełni świadomy, ale nie mogłem się ruszyć. To było jak paraliż. Po upływie 30-60 sekund to przeszło i wstałem, jak gdyby nic się niestało. Proszę o odpowiedź. Dziękuję, pozdrawiam, Jacek
ponad rok temu

Witam,

dolegliwości bólowe opisywane przez Pana, raczej nie wskazują na chorobę serca, wydają się pochodzić z układu kostno-stawowego, najprawdopodobniej spowodowane są chorobą zwyrodnieniową kręgosłupa. Zasłabnięcie w godzinach nocnych po wstaniu z łóżka mogło wynikać z gwałtownego spadku ciśnienia tętniczego przy nagłej pionizacji. Niemniej jednak powinien się Pan zgłosić do lekarza rodzinnego, gdyż konieczny jest wywiad, badanie przedmiotowe i ew. wykonanie podstawowych badań.

Pozdrawiam.