Czy to objawy rozciągającej się macicy?

Witam bardzo serdecznie.
Mam na imię Paulina i jestem w 6 tygodniu ciąży. Martwię się skurczami w podbrzuszu, które występują rzadko, trwają chwile, ale są dość bolesne. Czytając fora internetowe doszłam do wniosku, że może to być poronienie, aczkolwiek na szczęście nie mam żadnych plamień.
Czy to normalne? Czy takie objawy przypisywane są rozciągającej się macicy? Boję się o stratę dziecka.
Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Serdecznie pozdrawiam.

Witam serdecznie!

W pierwszym trymestrze ciąży często dochodzi do pobolewania dolnych partii brzucha. Ból zwykle ma podobny charakter do tego z dnia miesiączki. Jak słusznie Pani zauważyła, jest on spowodowany powiększaniem się macicy i jej wzmożonym ukrwieniem. Jeżeli bóle mają bardziej nasilony charakter warto skonsultować się z lekarzem w trakcie najbliższej wizyty.
Ze względu na niepojawienie się plamienia dolegliwości nie wydają się być groźne.

Pozdrawiam.