Czy to oznacza, że tkanka obumarła?

Witam. Wczoraj skaleczylam sie w palec nożem. Najcielam opuszek jakis 1cm na głębokość mysle 0,5cm.przelalam wodą utlenianią, zalozylam specjalne plasterki do sklejania ran i nałożyłam plaster. Rana sie ładnie "skleiła" ale ten naciety kawalek opuszka ma troszkę ciemniejszy odcien niz reszta palca przy dotyku jest odretwienie jak po znieczuleniu u dentysty. Czy to znaczy ze ta tkanka obumarla. Czy musi to obejrzeć lekarz czy samo sie zagoi?nie chciałam jechać na SOR itp ze względu na covid-19. Proszę o radę co robić

to głebokie rozcięcie, trudno mi oceniać sytuację nie widząc palca, byc może zagoi się bez powikłań. drętwienie oznacza przecięcie włokien nerwowych, te odbudują się ale będzie to powolne i stopniowe