Czy to oznacza, że zastrzyk był źle zrobiony?

Od lutego przyjmuję Reseligo i egistrazol. Wczoraj zaczęłam krwawić. 11 września sama sobie robiłam zastrzyk czy możliwe że źle sobie zastrzyk zrobilam i dlatego dostałam miesiączki. Dodam że w lipcu byłam u ginekologa wszystko było w porządku endromedium 1-2 mm . Dziękuję za odpowiedź
KOBIETA, 47 LAT 8 miesięcy temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

Reseligo i Egistrozol to leki hormonalne stosowane w leczeniu różnych problemów zdrowotnych, takich jak zaburzenia hormonalne czy choroby nowotworowe. Krwawienie lub inne zmiany w cyklu menstruacyjnym mogą występować jako reakcja organizmu na te środki.

Niestety bez badania lekarskiego ciężko ocenić ze stuprocentową pewnością, że przyczyną krwawienia było nieprawidłowe podanie zastrzyku, dlatego warto udać się na konsultację do ginekologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://leki.abczdrowie.pl/p/egistrozol-egis-pharmaceuticals-plc

https://leki.abczdrowie.pl/p/reseligo-alvogen-ip-co-s-a-r-l

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.