Czy to oznaki nadczynności tarczycy?

Mam 21 lat i od jakiegoś czasu nasiliły się u mnie uderzenia gorąca. Czuję, jak krew uderza mi do głowy, mam bardzo czerwoną twarz. Od dziecka miałem wypieki na twarzy, ale w ostatnim czasie staje się to bardzo uciążliwe. Występuje u mnie duża potliwość, zwłaszcza w okresie letnim. Do tego mam nabrzmiałe sutki - twarde są tylko wtedy, gdy je dłużej dotykam lub gdy jest zimno. Są takie dni, w których mam bardzo wzmożony apetyt. Czy mam się martwić tymi objawami i czy mogą być to oznaki nadczynności tarczycy?
21 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane objawy wymagają diagnostyki. Oparta musi być na dokładnym wywiadzie i badaniu fizykalnym. Wskazana jest również konsultacja endokrynologiczna-opisane objawy mogą być wynikiem zaburzeń hormonalnych -choć nie można wykluczyć zaburzeń funkcji tarczycy, bardziej prawdopodobne są zaburzenia funkcji nadnerczy, przysadki, bądź złożone.
Pozdrawiam