Czy to po prostu PMS?

Witam, dnia 05.03 dostałam ostatnią mieszączke, 10.03 zaczęłam nowe opakowanie tabletek antykoncepcyjnych i tego samego dnia kochałam się z chłopakiem bez dodatkowego zabezpieczenia (ale bez wtrysku wewnątrz pochwy), 15.03 zaczęłam brać antybiotyk Bioracef robiąc przerwy między antybiotykiem a tabletka antykoncepcyjna (4 godzinne przerwy), 24.03 kochałam się z chłopakiem zachowując ostrożność po antybiotykoterapii używając dodatkowo prezerwatywy, 25.03 pojawiły się u mnie wzdęcia, bóle brzucha, delikatne mdłości, problemy z wypróżnieniem (jestem ok. tydzień przed miesiączka), czy mam się o co martwić? Czy to po prostu PMS?

Lek. Michał Lenard

Jeżeli zazwyczaj miewa Pani takie objawy przed miesiączką, to jest prawdopodobne, że to PMS. Nie da się jednak tego stwierdzić na pewno. Pozdrawiam!