Zapytaj lekarza

7 4 0 , 6 3 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy to prostata?

Witam, mam 35 lat i jestem kierowcą zawodowym. Od miesiąca zdarza mi się, że muszę się skoncentrować nad oddaniem porannego moczu. Mam wielkie obawy, iż może to być prostata - u mnie w rodzinie nigdy nikt tego nie miał. Obecnie nie mam możliwości udania się do lekarza więc proszę o informację.
MĘŻCZYZNA, 35 LAT ponad rok temu

Morwa biała - idealna dla diabetyków i chorych na nerki

Morwa biała została przywieziona do Polski w latach pięćdziesiątych jako przysmak jedwabników. Jednak dopiero po latach doceniono jej zdrowotne właściwości. Wyciąg z owocu morwy działa przeciwbakteryjnie i odrobacza nasz organizm. A picie ekstraktu z liści morwy osłabia tworzenie się neurotoksycznych związków, które odgrywają znaczącą rolę w powstawaniu choroby Alzheimera. Morwa powoduje ograniczenie wchłaniania cukrów ? zmniejsza więc produkcję tłuszczu i odkładanie się tkanki tłuszczowej. Wyrównuje też poziom cukru we krwi, dlatego jest polecana diabetykom. Owoce morwy mają działanie przeciwgorączkowe i moczopędne. Podobnie jak jeżyny zawierają cukry, witaminy i minerały, dlatego warto je pić przy anemii, przeziębieniach, miażdżycy i chorobach nerek.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Szanowny Panie!

Zapewne pisząc, że "może to być prostata" miał Pan na myśli łagodny rozrost gruczołu krokowego. Schorzenie to jest jednak bardzo rzadkie w Pana grupie wiekowej - dotyczy zazwyczaj mężczyzn po 50. roku życia. W Pana przypadku bardziej prawdopodobna jest infekcja dróg moczowych. Oczywiście nie jest to jedyne schorzenie powodujące opisywane przez Pana objawy. Dlatego zdecydowanie namawiałbym jednak na wizytę u lekarza, który pomoże pozbyć się uporczywych dolegliwości.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy